+5

Všechny adresy v mapě "Rozmístění klientů"

Anonymní Před 4 roky v Analýzy aktualizováno od Patrik Mrkva Před 3 roky 6

Bylo by vhodné pokud by se mohly v Analýze-Rozmístění klientů (MAPA) zobrazovat všechny adresy u klientů. Momentálně se zobrazuje pouze hlavní adresa a nelze zobrazit pobočky (pokud mají stejné IČ, tak je přeci nebudu zadávat jako dalšího klienta).


Jméno a příjmení:
Dušan Libo

Pokouším se dostat přes REST API Raynetu všechny pobočky do XML souboru. Bohužel jsou pobočky uloženy jako vedlejší adresy v detailu firmy, takže není možné si vytáhnout všechny firmy s pobočkami jedním příkazem (https://app.raynet.cz/api/v2/company/${companyId}).

OPRAVA: níže je uveden povel pro curl pro export všech adres rozsahu firem:
"https://app.raynet.cz/api/v2/company/[A-B]"

kde A je ID první firmy rozsahu (RAYNET má 1, vaše firma má 2)
a B je ID poslední firmy rozsahu
Další krok bude vyexportovaná data převést z XML do tabulky, která se použije jako datový základ pro vykreslení všech adres v Google mapách (a tam už se dá třeba naplánovat služební cesta po klientech a jejich pobočkách).

Hotovo, všechny adresy z RAYNETu vč. poboček naimportovány do Gogle map. Postup není jednoduchý, zabere několik desítek minut (časem méně). Použity některé online nástroje, např. http://itpro.cz/juniconv/https://jsonconverter.sonra.io/, vše pak zpracováno v Google spreadsheets a odtud import do Google map. Jsem zvědavý jak dlouho toto martyrium budeme podstupovat, než se opraví chyba v RAYNETu s pobočkami v aktivitách.

Patriku, jako chybu to nevnímáme. Spíše nedotah. Licence google map je neskutečně drahá záležitost, pro její využívání bychom museli zvednout cenu licence a to skutečně nechceme. 

Aktuálně kluci pracují na možnosti ukázání schůzek a události na mapě, tak aby se dala vytvořit jakási trasa. Takže nebojte vývoj je i zde. :) 
Za RAYNET, Magda

V pohodě, já to ani jako chybu nevnímám. Google mapy jsou od letoška opravdu drahé, takže jediná rozumná alternativa jsou OSM. Včera jsem zprovoznil přes Integromat propojení firem s pobočkami na OSM/Leaflet. Nepožadujeme od map žádné složité funkce, prostě jen potřebujeme vidět kdo je kde (+ do budoucna přidáme např. obrat za poslední rok apod.) a navigaci už lze řešit třeba popup proklikem na Google mapy, což je už zadarmo.

No jo, psal jsem před 2 dny "chyba", měním názor na nedotah :)